ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

آلومینیوم جاجرم در آستانه بهره‌برداری

مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران از بهره برداری آلومینیوم جاجرم طی خردادماه جاری خبر داد.

به نقل از فصل تجارت، تورج زارع اعلام این خبر گفت: با توجه به تولید سالانه 120 هزار تن شمش آلومینیوم صنایع پایین دستی نیز ایجاد خواهد شد.

وی افزود: با راه‌اندازی کارخانه آلومینیوم جاجرم، زنجیره تولید آلومینیوم از معدن تا شمش در خراسان شمالی کامل می‌شود، زنجیره تولید آلومینیوم از معادن بوکسیت در جاجرم آغاز شده و در کارخانه آلومینای جاجرم به پودر آلومینا تبدیل می‌شود.

مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران اظهار کرد: قرار است یک سوم تولید پودر آلومینای این مجتمع که پیش از این خوراک دو کارخانه ایرالکو در اراک و کارخانه‌های المهدی و هرمزال در استان هرمزگان را تأمین می‌کرد، به کارخانه آلومینیوم جاجرم اختصاص یابد و نیاز این کارخانه تازه تأسیس را تأمین کند، ضمن اینکه تکمیل فاز 2 و 3 کارخانه تولید شمش آلومینیوم، از طرح‌های اصلی ما در استان خراسان است.

زارع گفت: همچنین از دیگر برنامه‌های شرکت، ایجاد صنایع پایین دستی از جمله ساخت فاز دوم پودر آلومینا با توجه به تولید سالانه 120 هزار تن شمش آلومینیوم در آینده است.

وی با اشاره به افزایش 50 درصدی میزان اکتشاف در مجتمع آلومینای ایران، اظهار کرد: تا ابتدای سال 94 حدود 100 هزار متر حفاری اکتشافی انجام شده بود اما اکنون این میزان به 145 تا 150 هزار متر رسیده است.

به گفته زارع، این اقدام سبب افزایش ذخایر قطعی این مجتمع به 38 میلیون تن خواهد شد، با توجه به میزان ذخایر موجود، برای 30 سال، مشکلی از نظر تأمین خوراک اولیه پودر آلومینا نخواهیم داشت.

وی اظهار کرد: با توجه به برنامه توسعه شرکت و احداث فاز دوم کارخانه تولید پودر آلومینا با ظرفیت 250 هزار تن، اکتشافات ادامه خواهد یافت و امیدواریم میزان ذخیره قابل برداشت بوکسیت به 60 تا 70 میلیون تن برسد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه