ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

تمهیدات اتاق اصناف برای کوتاه کردن دست دلالان؛

برای خرید گوشت، کارت ملی و شناسنامه ارائه دهید!

رئیس اتاق اصناف بجنورد با اشاره به حضور دلالان در بازار گوشت این استان گفت: شرایط توزیع گوشت را به منظور کوتاه کردن دست دلال‌ها سخت کرده‌ایم به طوری‌که متقاضیان گوشت علاوه بر ارائه کارت ملی باید شناسنامه خود را به منظور اینکه نشان دهند سرپرست خانوار هستند و یا خیر را نیز باید ارائه دهند.

مهدی امیدوار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه زمانی‌که هر کالایی در بازار به صورت چند نرخی ارائه شود به طور قطع در آن فساد ایجاد خواهد شد، افزود: گوشت یکی از کالاهایی است که در بازار به صورت چند نرخی ارائه می‌شود و تفاوت قیمت میان گوشت گرم و منجمد قرمز در این استان حدود 50 هزار تومان است که رقم بالایی به حساب می‌آید.

وی افزود: در وهله نخست برای اینکه بتوان دست دلال‌ها را از این بازار کوتاه کرد سامانه جامعی را طراحی کردیم که به افراد سرپرست خانوار و فقط با ارائه کارت ملی گوشت قرمز تحویل داده شود اما از آنجایی که این سامانه به سامانه هدفمندی یارانه‌ها متصل نبود امکان تشخیص اینکه شخص سرپرست خانوار است و یا خیر، وجود نداشت.

امیدوار گفت: در نتیجه مشاهده می‌شد که خانواده‌هایی بودند که تمامی اعضای خانواده با ارائه کارت ملی برای خرید گوشت در مراکز توزیع حاضر می‌شدند.

وی اظهار کرد: اما چند روزی است که شرایط توزیع گوشت را به منظور کوتاه کردن دست دلال‌ها سخت کرده‌ایم به طوری که متقاضیان گوشت علاوه بر ارائه کارت ملی باید شناسنامه خود را به منظور اینکه افراد سرپرست خانوار هستند و یا خیر، را نیز باید ارائه دهند.

امیدوار تصریح کرد: با اجرای این طرح مشاهده کردیم که سر و صداهایی از اطراف بلند می‌شد و این افراد اشخاصی بودند که توسط دلال‌ها تحریک می‌شدند اما بر پافشاری‌های خود ادامه دادیم.

وی بابیان اینکه سرپرست خانوارها هر دو ماه می‌توانند گوشت تنظیم بازار را دریافت کنند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مگر میزان مصرف گوشت قرمز توسط مردم این استان چقدر است که شاهد سر و صدا باشیم.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان گفت: علاوه بر آن از نیروی انتظامی تقاضا شده است تا مامورانی نیز به منظور جلوگیری از بروز هر مشکلی در اختیار قرار داده شوند که این امر نیز در کارگروه تنظیم بازار مصوب شد.

وی افزود: تاکنون چندین مرتبه مأموران نیروی انتظامی مشاهده کرده‌اند که دلال‌ها در فاصله چند متری محل توزیع گوشت در حال قیمت دادن به افراد برای خرید گوشت تنظیم بازار هستند.

امیدوار ادامه داد: علاوه بر آن گشت‌های ویژه نظارتی که در آن دامپزشکی، صمت و … حضور دارند نیز فعال شده که این گشت‌ها بر کبابی، رستوران و… نظارت دارند و در صورت مشاهده هرگونه گوشت قرمز منجمد با آن برخورد ویژه خواهد شد.

وی گفت: بهترین روش برای حل مشکل گوشت قرمز تک نرخی کردن آن و یا ارائه کالا برگ‌های الکترونیکی به سرپرست خانوار است که از این طریق گوشت تنظیم بازار به آن‌ها تعلق گیرد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه