ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

تجهیز خراسان شمالی به ۲ دستگاه لرزه‌نگار

خراسان شمالی برای نخستین بار مجهز به ۲ دستگاه لرزه‌نگاری ثبت لحظه‌ای زلزله شده که تا پایان مهرماه تجهیزات آن در استان نصب می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به آماده شدن ساختمان چهار ایستگاه لرزه نگاری در شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین و راز و جرگلان، گفت: یک دستگاه دیجیتایزر توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ایستگاه «اسدلی» در محور جنوبی بجنورد - اسفراین نصب شده و اکنون در حال انجام اقدامات نرم افزاری است.

جواد نظری افزود: یک دستگاه دیگر نیز با اعتبار یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استان خریداری شده که تا پایان مهرماه در ایستگاه شیروان نصب می‌شود.

وی با اشاره به روزآمد شدن تجهیزات ایستگاه اسفراین به دلیل قدیمی بودن، یادآور شد: بر این اساس تنها در ایستگاه راز و جرگلان دستگاهی نداریم که پیگیری برای تجهیز این ایستگاه مرزی نیز در حال انجام است.

نظری با تاکید بر اینکه با تجهیز این چهار ایستگاه به دستگاه لرزه نگاری، حداقل نیاز استان به این ایستگاه‌ها برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، با توجه به مساحت استان با همین تعداد می‌توان کار را آغاز کرد ولی در برنامه آینده به خرید چند دستگاه دیگر نیاز است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه