ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

تشکیل بانک اطلاعات مجرمان خطرناک در استان

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی گفت: بانک جامع اطلاعاتی مجرمان حرفه‌ای، خطرناک و سابقه دار در هرکدام از حوزه‌های مجرمانه ازجمله در بخش فضای مجازی تشکیل می‌شود.

به گزارش اترک، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در این رابطه اظهار کرد: با تشکیل بانک جامع اطلاعاتی مجرمان که در مراحل پایانی تکمیل و تجمیع اطلاعات است، شناسایی مجرمان موضوع با دستورالعمل رئیس قوه قضائیه، سرعت بیشتری خواهد گرفت.

جعفری با اشاره به عزم جدی دستگاه قضائی در برخورد با عوامل مرتبط با بداخلاقی‌های فضای مجازی در استان، افزود: فضای مجازی مستلزم اعمال مراقبت‌ها و نظارت‌های مؤثر، راهگشا و سازنده است.

وی با اشاره به مصادیقی از مشکلات فضای مجازی، تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب، توهین، افترا و هتک حرمت افراد را تنها بخشی از آسیب‌های فضای مجازی برشمرد و خاطرنشان کرد: فضای مجازی نباید محل جولان، عرض‌اندام، تهدید و قدرت‌نمایی افراد فرصت طلب و یا ماجراجو باشد.

وی بابیان اینکه خوشبختانه دراستان میزان مصادیق تعرضات به حریم خصوصی و همچنین ایجاد مزاحمت‌های مختلف و عدیده برای افراد بسیار محدود و معدود است، تصریح کرد: دستگاه قضائی در صورت بروز جرائم متعرض امنیت، آبرو و حیثیت اشخاص، بدون هیچ‌گونه اغماض و مماشاتی با مجرمان این حوزه، برخورد خواهد کرد.

این مقام قضائی گفت: جمع‌آوری اطلاعات و مشخصات افرادی که سابقه جرائم مختلف در فضای مجازی دارند، می‌تواند در ادامه راه به کنترل و اعمال مراقبت‌ها و نظارت‌های لازم در این فضا کمک نماید.

جعفری با تبیین برخی بداخلاقی‌های صورت گرفته از قبیل دادن نسبت‌های ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی ازجمله مدیران عالی در استان آن‌هم عمدتاً بدون هیچ‌گونه دلیل و مدرک متقن و قابل قبول و تشریح آثار و پیامدهای منفی انتشار سریع این قبیل اخبار در فضای مجازی، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های دستگاه قضائی شناسایی عوامل نشر و اشاعه این قبیل اخبار کذب در فضای مجازی است و ما اجازه نمی‌دهیم این افراد با افعال مجرمانه خود، فضای مجازی را ناامن کنند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه