ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

این داغ دل ماست به پیشانی شما

سرمقاله - اسماعیل حسین پور

 

رسانه ای شدن خبر حقوق 33 میلیونی دختر یکی از اعضای شورای شهر تهران، بار دیگر خویش اندیشی و ناراستی بزرگ این جماعت با مردم را آشکار کرد. در حالی که یک فرهنگی با 30 سال سابقه خدمت و مدرک دکترای تخصصی تنها نصف حقوق این دختر جوان و انقلابی حقوق دریافت می کند و باید با این حقوق، به انبوه دغدغه جماعتی دل نگران چون جناب قرائتی هم پاسخ دهد؛ دریافت این حقوق و حقوق های مشابه، چالش بزرگی برای مدعیان عدالت در این سرزمین است.

انتشار این فیش حقوقی و تایید رئیس انقلابی و جهادی شورای شهر تهران، یعنی دیگر اعضای شورا هم حق دارند یکی از نزدیکانشان را جذب کنند. این شیوۀ مدیریت سند روشنی از خودحق‌پنداری، منش و بینش برخی اصولگرایان است که سال هاست برخی از افراد این قبیله، ایران را ملک شخصی‌شان می‌دانند و به رغم شعار تکراری و ناصادقانۀ مردمی بودن، بین درد و داغ های مردم و این قومِ برمسند، فرسنگ ها فاصله است.

هنر بزرگ برخی اصولگرایان مدعی در مواجهه با چنین شرایط و پدیده هایی، توجیه، فرافکنی و نپذیرفتن کاستی‌های شان است که امروز همین رویکرد غیرعقلانی و ریاکارنه، باعث رویگردانی انبوه مردم از این تفکر حاکم در جامعه شده است و کشور را با بحران مشروعیت روبرو کرده است.

انتشار این فیش حقوقی و دفاع ناپختۀ رئیس شورای شهر تهران، سند مطلومیت بسیاری از اقشار جامعه و کارگران این سرزمین است. سند مظلومیت کارمندان و فرهنگیان این کهن بوم وبر است که گاه با یک چهارم حقوق این جوان حزب اللهی جای خوش کرده در دفتر مادر، برای خدمت به فرزندان این دیار با طی صعب العبورترین مسیرها، راهی بی امکانات ترین آبادی ها می شوند و انجام وظیفه می کنند.

آیا جناب چمران رئیس شورای اسلامی!! شهر تهران، که قطعا باید ناظر بر عملکرد زیرمجموعه اش باشد می داند در حالی که انبوه فرزندان این سرزمین با مدارک و مدارج تحصیلی بالا جویای کار هستند؛ این جذب فرزندان در دفتر کار مادر که رانت بزرگ اعطایی به شوراییان است، سنخیتی با شایسته سالاری، روح دین و عدالت دارد؟ آیا چنین شورای خویش اندیشی می تواند درد مردم و درد دود و آلودگی هوا و نفس های به شمار افتادۀ مردم تهران و ده ها معضل اجتماعی دیگر را درک کند؟

این چه سیستم بیماری است که باید شاهد این همه تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان دولت باشیم؟ فسادستیزی دولت عدالت طلب! چه زمانی عملی می‌شود؟ چرا در شورای شهر انقلابی باید شاهد خویش‌اندیشی‌های این چنینی و توجیه‌گری های سخت نازیبای رئیس ریش سپیدکرده‌اش باشیم؟

با دیدن این همه درد مردم و بی غمی برخی کاربه دستان، با دیدن تضاد و تناقض در رفتار و گفتار برخی تندروهای پیشانی پینه بستۀ این روزها، که عمل شان با روح دین در تضاد آشکار است، به یاد بیت دلنشین شاعر دردآشنای وطنم استاد محمود اکرامی عزیز افتادم که خطاب به زاهدان ریایی می‌گوید:

سوگند می خورم این جای مهر نیست

این داغ دل ماست به پیشانی شما

تبلیغ

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه
تبلیغ تبلیغ پرتال استانداری خراسان شمالی
بالای صفحه