خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
رکورد مصرف برق در استان شکسته شد
کد خبر: 85 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۱ تير - 11:18

هم زمان با افزایش دما در هفته جاری و افزایش مصرف برق مشترکین؛

رکورد مصرف برق در استان شکسته شد

به گزارش اترک: هم زمان با افزایش دما در هفته جاری و افزایش مصرف برق مشترکین، پیک بار 310 مگاواتی در روز 3 شنبه 20 تیرماه جاری رقم خورد و رکورد مصرف برق استان شکسته شد که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 8 درصدی پیک بار استان هستیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در گفت وگو با اترک، اظهارکرد: با مجموعه اقدامات انجام شده در سطح صنعت برق و برنامه ریزی دقیق استانی در قالب کارگروه مدیریت مصرف و تقاضا، تلاش بی دریغ همکاران شرکت توزیع نیروی برق استان، بر حفظ پایداری شبکه و تأمین برق مستمر مشترکین است.

مهندس«حسن چاهی» از مدیریت بار در تعرفه های اداری، صنعتی، کشاورزی و به کارگیری مولدین خود تأمین دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت این اقدامات با جدیت و با هدف عدم اعمال خاموشی به مشترکین خانگی و تجاری اجرا می شود.

وی ضمن درخواست همراهی خوب مردم برای مدیریت مصرف انرژی، به نقش تاثیر گذار مدیریت هوشمندانه مصرف برق توسط مشترکین خانگی که سهم 38 درصدی مصارف استان را به خود اختصاص داده اند، اشاره کرد. 

وی بیان کرد: انتظار می رود مشترکین با رعایت الگوی مصرف و مدیریت مصرف انرژی علاوه بر کمک به صنعت برق استان از مزایای اجرای طرح مشوق خانگی بهره مند شوند تا با این اقدام از هدررفت منابع جلوگیری و به اقتصاد خانوار کمک شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به شرایط استقرار سامانه هوای گرم در خراسان شمالی و استمرار افزایش دما، خاطرنشان کرد: پایش میزان مصرف دستگاه های اجرایی استان، استفاده از ظرفیت مولدین خود تأمین دستگاه ها و شناسایی مشترکین خانگی با مصارف بیش از 2.5 برابر الگوی مصرف به طور مداوم انجام می شود که پس از اخطار کتبی و اطلاع رسانی در صورت عدم رعایت الگوی مصرف نسبت به محدودسازی مصرف این دسته از مشترکین اقدام خواهد شد.  

مهندس«چاهی» با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف انرژی، خاطرنشان کرد: بهتر است در طول روز به جای روشن کردن چراغ ها از نور طبیعی خورشید استفاده شود همچنبن تنظیم دمای کولر گازی روی عدد 24 که دمای آسایش است یا دور کند کولرهای آّبی، استفاده نکردن از وسایل پر مصرف در ساعات پیک بار و سوق دادن مصارف به ساعات کم باری بین 10 شب تا 10 صبح می تواند به مدیریت مصرف برق کمک کند.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه