خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
هشدار شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی نسبت به افزایش مصرف برق مشترکان
کد خبر: 84 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۸ تير - 10:30

با ورود جبهه هوای گرم؛ پیک بار برق استان از 260 مگاوات فراتر رفت

هشدار شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی نسبت به افزایش مصرف برق مشترکان

همزمان با افزایش بی سابقه دما و با قرار گرفتن مصرف برق کشور به بیش از 70 هزار مگاوات، پیک بار مصرف برق استان نیز با ورود جبهه هوای گرم، از 260 مگاوات فراتر رفت.

به گزارش اترک به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی؛ مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش دمای کشور و هم چنین استان، استفاده بهینه و درست از انرژی بیش از پیش برای تمامی مشترکان ضروری است و در همین راستا از همه مشترکان خواستار توجه به کاهش و مدیریت مصرف برق هستیم. مهندس "حسن چاهی" با بیان این که پیک بار استان در روز گذشته از 260 مگاوات فراتر رفته است، افزود: بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده، مصرف برق کشور از میزان 70 هزار مگاوات فراتر رفت و این رقم در سنوات گذشته بی سابقه بوده است و هم چنین داده های دریافت شده از مرکز کنترل شبکه این شرکت نشان از افزایش مصرف برق استان در همه حوزه ها بوده ایم. وی با قدردانی از مردم فهیم استان در خصوص همیاری با این شرکت در اجرای طرح مشوق تابستانه ادامه داد: خوشبختانه مشترکان خانگی با انجام راهکارهای درست، قدم های بسیار مثبتی در زمینه کاهش مصرف برق داشته اند و از سایر مشترکان به خصوص مشترکان تجاری و اداری نیز تقاضای استمرارهمکاری در این زمینه را داریم. مهندس "چاهی" هم چنین از مردم شریف استان درخواست کرد به منظور پایداری شبکه برق برای تمامی مشترکان، لازم است دمای کولرهای گازی حداقل روی 24 درجه تنظیم شده و نیز از دور کند کولرهای آبی در این ایام استفاده شود. هم چنین استفاده از وسایل پرمصرف برقی هم به ساعات 10 شب تا 10 صبح منتقل کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در پایان تاکید کرد: به منظور حفظ پایداری شبکه برق و تداوم خدمات رسانی به شهروندان استان نیازمند همکاری مجدانه در تمامی حوزه ها هستیم و مراکز اداری نیز می بایست نسبت به مدت مشابهه پایه سال 1400، سی درصد کاهش مصرف داشته و مولدهای خودتامین برق را به منظور کمک به حفظ و پایداری شبکه برق، وارد مدار کنند.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه