خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
15 دستگاه اتوبوس؛ سهمیه خراسان شمالی از اتوبوس های وارداتی
کد خبر: 81 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ خرداد - 10:57

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

15 دستگاه اتوبوس؛ سهمیه خراسان شمالی از اتوبوس های وارداتی

اتزک/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از اختصاص 15دستگاه اتوبوس از سهمیه اتوبوس های وارداتی در کشور به این استان خبر داد.

محمد مشتری گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران در خصوص مجوز واردات تعداد محدودی ناوگان اتوبوسی با حداکثر سن 5 سال، 15 دستگاه اتوبوس به استان اختصاص یافت و در این راستا جلسه هماهنگی با تشکل های صنفی رانندگان و شرکت های حمل و نقل مسافر برگزار و اولویت ها طبق تقاضای رسیده، تعیین شد.

وی درباره شرایط ناوگان افزود: ناوگان اتوبوسی باید دارای سن کمتر از 5 سال و انواع برند های معتبر با قدرت موتور حداقل 430 اسب بخار باشد.

به گفته وی، شرکت های مسافری باید دارای پروانه فعالیت معتبر از این اداره کل باشد همچنین شرکت مسافربری باید بر اساس تعهدنامه محضری ملتزم به بکارگیری خودرو در ایام اربعین و در مسیرهای سرویس دهی برای اربعین فعالیت کند و خودرو تا 5 سال در مالکیت شرکت یا اعضای هیئت مدیره شرکت باقی بماند ضمن این که توانایی مالی شرکت در تامین و پرداخت مبلغ خودرو و اقساط تسهیلات متعهد شود.

این مسئول، داشتن کارت هوشمند فعال و معتبر اتوبوس را از جمله شرایط رانندگان حمل و نقل برشمرد و خاطرنشان کرد: راننده باید دارای معرفی نامه از طرف انجمن صنفی رانندگان مبنی بر متعهد شدن تامین و پرداخت مبلغ و باز پرداخت تسهیلات بانکی خودرو باشد.

مشتری با تاکید بر این که راننده باید دارای حداقل 120 فقره صورت وضعیت با کد رهگیری در سال 1401 باشد، ادامه داد: هر راننده فقط می تواند نسبت به واردات یک دستگاه خودرو اقدام کند و این امتیاز قابل واگذاری به غیر نیست.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه