خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
واکنش خنده دار روزنامه کیهان به دیوارنگاره میدان ولیعصر
کد خبر: 70 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۱ شنبه ۲۳ مهر - 09:39

واکنش خنده دار روزنامه کیهان به دیوارنگاره میدان ولیعصر

از نصب تصویر برخی هنرپیشه‌های بی‌سواد و پیر و پاتال / تا اعتراض مردم برای نصب تصویر برخی هنر پیشه ها

به گزارش اترک، نصب تصاویر تعدادی از بانوان ایرانی در دیوار نگاره میدان ولیعصر واکنش های زیادی را در محافل عمومی و مجازی به دنبال داشت.

 تعدادی از هنرمندانی که تصاویر آن ها در این دیوار نگاره نصب شده بود با انتشار پیام هایی در فضای مجازی درخواست حذف تصاویرشان از این مکان شدند که طی آن مسئولان مربوطه در کمتر از 12 ساعت این بنر را پایین آوردند.

این درحالی است که روزنامه کیهان در مطلبی برخی از این افراد را هنرپیشه‌های بی‌سواد و پیر و پاتال خواند و علت پایین آوردن این تصاویر را اعتراضات مردمی نسبت به حضور چند زن مورد اشاره و توهین به ملت و زنان صاحب‌نام‌، تحصیلکرده، عفیف و مادران و همسران شهدا دانست.

کیهان نوشت، دیوار‌نگاره میدان ولی‌عصر‌(عج ) را چه کسانی سفارش داده‌اند و چه کسانی تصویر برخی از هنرپیشه‌های بی‌سواد و پیر و پاتال را در آن جای داده‌اند؟! ملت چه گناهی کرده‌اند که باید تاوان اشتباهات فاحش سفارش‌دهندگان این دیوار‌نگاره را بدهند؟!! چند تن از خانم‌هایی که به حضور تصویرشان در این دیوار‌نگاره اعتراض کرده و خواستار حذف آن شده‌اند، پیش از این هم در برخی از بزنگاه‌ها با دشمنان مردم همراهی و همسویی داشته‌اند ضمن آن که از هیچ ویژگی قابل اشاره‌ای نیز برخوردار نیستند و تعجب‌آور است که سفارش‌دهندگان دیوارنگاره از این نقاط سیاه در کارنامه این عده (و نه همه آنها‌) بی‌خبر بوده‌اند! در کشور ما هزاران زن فرهیخته و عفیف با تحصیلات عالی و فعالیت‌های گسترده و سودمند اجتماعی حضور دارند که از سوابق درخشانی در عرصه‌های علمی و خدمات برجسته به مردم نیز برخوردارند و انتظار می‌رفت از تصاویر آنها در دیوارنگاره استفاده شود. که نشده است!
گفتنی است نصب این دیوار‌نگاره در میدان ولی‌عصر‌(عج ) بلافاصله با اعتراض شدید و گسترده مردم رو‌به‌رو شد که حضور چند زن مورد اشاره را توهین به ملت و زنان صاحب‌نام‌، تحصیلکرده، عفیف و مادران و همسران شهدا می‌دانستند و صد البته حق داشتند. در کجای دنیا چند هنرپیشه دم‌دستی را به عنوان مفاخر زنان کشور خود معرفی می‌کنند؟! کجای مواضع و عملکرد آنها با یک زن ایرانی اصیل همخوانی دارد؟! داشتن شناسنامه ایرانی که نشانه ایرانی بودن نیست! هست؟! به عنوان مثال، چند هنرپیشه مورد اشاره در همین ماجرای فوت خانم مهسا امینی، بدون کمترین اطلاع و تنها به این علت که دشمنان بیرونی و دنباله‌های داخلی آنها فوت ایشان را ناشی از ضرب و شتم معرفی کرده بودند، با آمریکا و اسرائيل همنوا شدند. آنها در خسارت آشوبگران و قتل مردم بی‌گناه سهیم هستند و باید محاکمه شوند. بدیهی است که جای دادن تصویر آنها در دیوارنگاره یاد شده و در کنار برخی از خانم‌های فرهیخته، اهانت به زنان فرهیخته کشورمان است.
خوشبختانه این دیوار‌نگاره بعد از اعتراضات گسترده مردم، جمع‌آوری شده است و امید آن‌که در این‌گونه موارد از افراد زبده و توانمند استفاده شود تا رخداد پلشت مورد اشاره تکرار نشود.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه