خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
150 عنوان فیلم رشد در خراسان شمالی به نمایش درمی آید
کد خبر: 59 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند - 11:46

150 عنوان فیلم رشد در خراسان شمالی به نمایش درمی آید

به گزارش خبرنگار اترک، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی گفت: در قالب جشنواره فیلم رشد 150 عنوان فیلم در این استان به نمایش درمی آید.

محمدتقی آریان اظهار کرد: جشنواره فیلم های رشد از قدیم ترین جشنواره ها است که به صورت تخصصی برای جامعه هدف طراحی شده است.

وی افزود: این رویداد هنری با رویکرد آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، از پرمخاطب ترین جشنواره های سینمایی است.

وی از غیبت نمایندگان برخی دستگاه های اجرایی در این نشست انتقاد کرد و گفت: شایسته نیست دستگاهی به دعوت دستگاه حاکمیتی دیگر پاسخ نداده و یا نماینده اش با تاخیر در نشست حضور یابد.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی هم در این نشست گفت: نمایش فیلم های رشد از چهارم اسفند آغاز می شود که تا نهم ماه ادامه دارد.

قنبرعلی خوش آیینه اظهار داشت: در این رویداد، 150 عنوان فیلم برای دانش آموزان و خانواده ها به نمایش گذاشته می شود.

وی افزود: پارسال 100 هزار نفر از فیلم های جشنواره رشد دیدن کردند و امسال پیش بینی می شود این رقم به 110 هزار نفر برسد.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خاطرنشان کرد: فیلم های رشد در 30 مرکز ثابت و 2 هزار مدرسه استان نمایش داده می شود و البته برای برگزاری بهتر این رویداد انتظار می رود دستگاه های دیگر ظرفیت ها و توانمندی های خود را در اختیار قرار دهند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم در این نشست گفت: جشنواره فیلم های رشد یکی از ریشه دارترین جشنواره های سینمایی کشور است.

ابوالحسن حیدری، برگزاری کارگاه ها و استفاده از توان هنرمندان را از برنامه های پیشنهادی برای این رویداد هنری برشمرد و اظهار داشت: برای برگزاری بهتر این رویداد باید تمام امکانات بسیج شود.

165 هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از 2 هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

منبع؛ ایرنا

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه