خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
کمیته امداد خراسان شمالی 7 میلیارد تومان وام کارگشایی پرداخت کرد
کد خبر: 57 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند - 11:16

کمیته امداد خراسان شمالی 7 میلیارد تومان وام کارگشایی پرداخت کرد

به گزارش خبرنگار روزنامه اترک، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی صبح چهارشنبه در دیدار با کارکنان مجموعه روزنامه اترک، با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در پیش برد برنامه ها و اقدامات کمیته امداد و رفع بیشتر مشکلات و نیازمندان استان گفت: رسانه اترک و بجنوردزیبا از پر مخاطب ترین رسانه های استان هستند که تاکنون نیز کمک شایانی به کمیته امداد داشته و دارند.

مجید الهی راد افزود: با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم و طی اسفندماه جشن نیکوکاری برای حمایت و کمک به محرومان و نیازمندان برگزار می شود، کمیته امداد از ظرفیت و قابلیت رسانه های استان از جمله روزنامه سراسری اترک و بجنورد زیبا بیشتر بهره مند می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و افزایش قیمت، امسال جشن نیکوکاری باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا نیازمندان و محرومان ایام عید با مشکلی مواجه نشوند، جشن نیکوکاری موضوعی عام است و باید همه افراد در آن مشارکت داشته باشند.

الهی راد همچنین با اشاره به اهمیت اشتغال برای مددجویان گفت: توجه به ایجاد اشتغال و خوشه کسب و کار اولویت و محور اساسی فعالیت های کمیته امداد استان است.

وی افزود: کمیته امداد استان با هدف ایجاد منابع مالی همگام با عدالت اجتماعی و رفع نیازهای اساسی مددجویان تحت پوشش این نهاد و با توجه به اهمیت خودکفایی خانواده ها و کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه مددجویی، افزایش درآمد محرومان برای کاهش فاصله طبقاتی، کمک به اقشار نیازمند و افزایش مناعت طبع خانواده ه ها اقدامات و برنامه های موثری را با محوریت اشتغال انجام می دهد.

الهی راد با بیان اینکه خودکفایی گام بزرگی برای توانمندسازی مددجویان است، اظهار کرد: در بخش اشتغال برای خودکفایی مددجویان تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده و علاوه بر این کمیته امداد استان برای رفع مشکلات نیازمندان تسهیلات موردی را نیز پرداخت می کند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی همچنین از پرداخت هفت ملیارد و 400 میلیون تومان وام کارگشایی به مددجویان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات سه هزار نفر طی سال جاری و از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه