خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
اجرای نظر کمیته تطبیق، بجنورد را در سال ۹۸ تعطیل می‌کند
کد خبر: 55 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ بهمن - 11:32

اجرای نظر کمیته تطبیق، بجنورد را در سال ۹۸ تعطیل می‌کند

شهردار بجنورد با اشاره به اعتراض اعضای کمیته تطبیق مبنی بر بالا بودن عوارض و لزوم کاهش آن گفت: اجرای نظر کمیته تطبیق و کاهش عوارضات در سال 98، شهر را به تعطیلی می‌کشاند.

به گزارش خبرنگار اترک به نقل از پایگاه خبری عصر اترک، روح‌الله براتیان اظهار کرد: تعدادی از اعضای کمیته تطبیق و همچنین اعضای شورای شهر بجنورد معتقدند که عوارض شهری برای سال 98 میزان بالایی دارد و باید کاهش یابد.

وی افزود: عوارض شهری در سال آینده نهایتاً 30 درصد افزایش خواهد داشت. در برخی موارد ممکن است این میزان کمتر بوده و حدود 10 درصد باشد.

براتیان با بیان اینکه پیش از سال 95 عوارض شهری بر اساس طرح (P) محاسبه می‌شده است، تصریح کرد: در سال 95 شورای شهر اجرای طرح (T) را در دستور کار شهرداری قرار داد و از آن زمان تا کنون عوارض بر همین پایه بوده و سالانه بین 25 تا 30 درصد افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: کسانی که به این موضوع معترض‌اند، خواستار بازگشت میزان عوارض سال 98 به سال 94 هستند؛ این موضوع برای شهر غیرممکن است چراکه در صورت تحقق این موضوع، درآمد ما بر اساس سال 94 استحصال می‌شود اما هزینه کرد ما بر اساس قیمت‌های 98 است. این موضوع شهر را به تعطیلی می‌کشاند.

شهردار مرکز استان گفت: در سال 97 بر اساس تعرفه‌هایی که تا کنون بوده، از بودجه 175 میلیارد تومانی شهرداری و سازمان‌های وابسته، حدود 100 میلیارد تومان وصول شده است. اگر بخواهیم عوارض را به سال 94 برگردانیم آن وقت شهرداری از عهده پرداخت حقوق ماهانه پنج میلیارد و پانصد میلیون تومانی خود هم برنمی‌آید.

وی افزود: اگر دولت به عهد خود وفا کند مشکلی برای اداره شهر نداریم اما مشکل این است که در سال 97 از میزان دو میلیارد و هشت‌صد و پنجاه میلیون تومان تملک دارایی که حق شهرداری بود، تنها 365 میلیون تومان وصول شده است.

براتیان موضوع دیگری را که مدیریت شهر را با مشکل مواجه کرده، گرانی‌ها و تورم دانست و اظهار کرد: آسفالت یکی از موارد مصرفی اصلی شهرداری است که از سال گذشته تا کنون افزایش 400 درصدی داشته است.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه