خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
آمادگی خراسان شمالی برای تیم داری در لیگ یک و دو فوتبال کشور
کد خبر: 51 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن - 11:49

آمادگی خراسان شمالی برای تیم داری در لیگ یک و دو فوتبال کشور

استاندار خراسان شمالی در دیدار مالک باشگاه سیاه جامگان ابومسلم خراسان با اعلام حمایت خود از تیم داری در لیگ های یک و دو فوتبال ملی گفت: تیم داری کار دولت و ادارات ورزش و جوانان نیست، بلکه معتقدم با حمایت کامل از بخش خصوصی و علاقه مند به سرمایه گذاری ورزشی باید زمینه ارتقای استان در رشته های مختلف ورزشی و حضور در لیگ های معتبر ملی و قهرمان پروری را مهیا کرد.

به گزارش خبرنگار اترک؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در دیدار مالک باشگاه سیاه جامگان ابومسلم خراسان که طرح استعدادیابی و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در استان تا سطوح حرفه ای و لیگ ها را ارائه کرد، گفت: طرح ها باید عملیاتی و همراه با برنامه بلندمدت باشد و در آن ها به استعدادهای منطقه و داشته های موجود تکیه کرد؛ به عنوان نمونه با توجه به ظرفیت های این استان در رشته هایی مثل جودو، کوراش و کشتی تنها با تزریق ایده قهرمانی به استعدادهای جوان می توان آن ها را در مسیر قهرمانی سوق داد اما در چند رشته خاص هم به کمک فدراسیون ها باید روی استعدادیابی کار کنیم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه اجتماعی فوتبال در ورزش کشور و دنیا خاطرنشان کرد: می توان از ظرفیت استادیوم خوب و آبرومندانه ای که در بجنورد داریم، به نحو مطلوبی برای توسعه این رشته پرطرفدار استفاده کنیم.

استاندار بار دیگر حمایت خود از توسعه باشگاه داری در استان را اعلام کرد و گفت: با ارائه سیاست های تشویقی و معافیت های قانونی و بهره گیری از داشته های استان تلاش می کنیم سرمایه گذاران علاقه مند را به حضور در عرصه ورزش، گسترش مدارس استعدادیابی و نیز باشگاه داری و حضور در لیگ های مختلف و توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی ترغیب کنیم.

شجاعی در عین حال، توجه به ورزش محلات و روستاها را نیز حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: اگر در استان نماینده ای در المپیک نداریم یا در مسابقات آسیایی فقط 3 نماینده و یک مدال آور داریم، با برنامه ریزی درست می توانیم در آینده نمایندگان بیشتری در المپیک و رویدادهای آسیایی و جهانی داشته باشیم و این کار، شدنی است.

وی جلب همکاری موثر شهرداری و دهیاری ها برای گسترش ورزش همگانی و بهره گیری مطلوب از ظرفیت معلمان و زنگ ورزش مدارس برای استعدادیابی در راستای هدفگذاری استان را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با برنامه ریزی در این حوزه همه حمایت های مادی و معنوی خود را از این چند رشته دارای قابلیت در استان داشته باشیم؛ چون منابع ما محدود است و نمی توان روی رشته های های زیادی سرمایه گذاری کرد.

وی درباره سرمایه گذاری استان در فوتبال حرفه ای و تیم داری در لیگ های یک و دو نیز ضمن اعلام حمایت خود از این اقدام و رایزنی با فدراسیون فوتبال تصریح کرد: با اعلام آمادگی ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان و کسب موافقت و مجوزهای لازم، تمام داشته های استان را برای حمایت از این امر به کار می گیریم اما باید در برابر نفوذ ناپاکی در فوتبال استان هم حساس و هوشیار بود؛ ضمن این که باید تلاش شود از استعدادهای بومی این استان در تیم ها حداکثر استفاده شود.

محمدرضا عباسی مالک باشگاه سیاه جامگان ابومسلم خراسان نیز در این دیدار با اشاره به تسلط دکتر شجاعی استاندار بر مدیریت ورزشی و تیم داری تصریح کرد: هدف ما امور زیربنایی و آکادمیک ورزشی در فوتبال و چند رشته مستعد این استان و استفاده از قابلیت های بومی است؛ ضمن این که تیم های خصوصی در برابر تیم های متمول صنعتی و دولتی باید بیشتر حمایت شوند. وی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در ورزش استان تا سطوح حرفه ای لیگ و دایرکردن آکادمی های فوتبال، جودو، کوراش، کشتی و والیبال اعلام کرد.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه