خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ازدواج جوانان نیازمند خراسان شمالی
کد خبر: 50 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن - 10:30

اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ازدواج جوانان نیازمند خراسان شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تأمین جهیزیه زوج‌های تحت حمایت این نهاد اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار اترک، مجید الهی راد بابیان اینکه ۴۰ زوج جوان تحت حمایت این نهاد با دریافت این کمک‌هزینه ازدواج راهی خانه بخت می‌شوند، افزود: کمیته امداد خراسان شمالی در مسئله توانمندسازی تمامی اقدامات خود را با محور خانواده انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: سرانه جهیزیه برای هر دختر متوسط دونیم میلیون تومان است که علاوه بر آن وامی تا سقف پنج میلیون تومان نیز به‌صورت قرض‌الحسنه توسط کمیته امداد خراسان شمالی و کمک‌های مردمی به این افراد ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه طی ۱۰ ماهه امسال حدود هزار نفر از زوج‌های تحت حمایت این نهاد با دریافت کمک‌هزینه ازدواج راهی خانه بخت شدند، خاطرنشان کرد: در این زمینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی، کمیته امداد و صدقات و زکات هزینه شده است.

الهی راد خاطرنشان کرد: این نهاد علاوه بر پرداخت کمک‌هزینه ازدواج، کلاس‌های آموزشی و اردوهای فرهنگی باهدف ارتقای سطح آگاهی درزمینهٔ ازدواج و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌صورت فردی و گروهی به مددجویان تحت حمایت برگزار می‌کند. همچنین در بخش‌های اعتیاد، مهارت‌های زندگی، فرزند پروری و تحکیم بنیان خانواده نیز کارگاه‌های آموزشی برای این خانوارها برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه