خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
نخستین منطقه ویژه اقتصادی بجنورد افتتاح شد
کد خبر: 44 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن - 10:12

نخستین منطقه ویژه اقتصادی بجنورد افتتاح شد

به گزارش خبرنگار روزنامه اترک، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان شمالی گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب نخستین منطقه اقتصادی ویژه بجنورد افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

سیاوش وحدت افزود: برای آماده سازی این منطقه در ۲ سال اخیر ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۵۵ میلیارد ریال آن از اعتبارات استانی و ۲۵ میلیارد ریال از منابع داخلی این شرکت تامین شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۳ هکتار زمین در این منطقه واگذار و ۹ قرارداد برای استقرار واحد‌های تولیدی منعقد شده، افزود: هم اینک واحد فراوری برنج با سرمایه گذاری خارجی ۳۰۰ هزار دلاری در این منطقه آماده بهره برداری است.

وحدت با اشاره به برآورد‌های انجام شده، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی بجنورد را ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی اظهار کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بجنورد از سال ۹۱ مطرح بود، اما متولی خاصی نداشت، ولی از سال ۹۵ با تعیین شرکت شهرک‌های صنعتی استان به عنوان متولی این منطقه، عملیات اجرایی آن صورت جدی تری به خود گرفت.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در مناطق ویژه اقتصادی از معافیت گمرکی و مالیاتی برخوردار است، جذب سرمایه گذار خارجی را از اولویت‌های منطقه ویژه اقتصادی بجنورد برشمرد.
وحدت افزود: در همین راستا سرمایه گذارانی که از کشور‌های دیگر از جمله آلمان، اتریش، ترکیه، عراق و افغانستان به استان سفر کردند، برای دیدن منطقه ویژه اقتصادی به این مکان هدایت شدند.
وی، نزدیکی به فرودگاه و مرکز استان را از امتیازات منطقه ویژه اقتصادی بجنورد نسبت به مناطق دیگر استان‌ها عنوان و بیان کرد: زون آموزشی منطقه نیز منحصر به فرد و فرصتی برای حضور دانشگاه‌های استان و ارتباط با مراکز آموزش عالی خارجی است.
گفتنی است: منطقه ویژه اقتصادی بجنورد با گستره ۳۵۰ هکتار تعریف شده که مرحله نخست آن ۴۹ هکتار وسعت دارد.
استان خراسان شمالی دارای ۹ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه