خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
افتتاح ۶۰ پروژه برق رسانی درخراسان شمالی
کد خبر: 43 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن - 10:09

افتتاح ۶۰ پروژه برق رسانی درخراسان شمالی

به گزارش خبرنگار روزنامه اترک، مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به افتتاح ۶۰ پروژه برق رسانی در استان با اعتبار ۴۱۳ هزار و ۶۹۸ میلیون ریال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از این تعداد ۱۴ پروژه با اعتبار ۱۸۲ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال در بجنورد، هفت پروژه با اعتبار ۵۱ هزار و ۵ میلیون ریال در شیروان و ۹ پروژه با اعتبار ۹۳ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال در اسفراین افتتاح می شود.
صبوری افزود: همچنین افتتاح ۶ پروژه با اعتبار هشت هزار و ۷۳۵ میلیون ریال در گرمه، افتتاح هشت پروژه با اعتبار ۲۳ هزار و ۹۵۸ میلیون ریال در جاجرم، افتتاح ۵ پروژه با اعتبار ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال در راز و جرگلان، افتتاح ۵ پروژه با اعتبار ۳۲ هزار و ۱۵۰ میلیون ریال در مانه و سملقان و افتتاح ۶ پروژه با اعتبار ۸ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال در فاروج از دیگر طرح های برق سانی استان در دهه فجر است.
وی در خصوص برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در برق رسانی اظهار کرد: در سال ۵۷ تنها ۲۵ روستا از نعمت برق برخوردار بودند که تاپایان سال گذشته ۹۲۶ روستا با ۲۸۸ هزار و ۳۷۳ خانوار از نعمت برق بهره مند شدند.
به گفته وی، شمار روستاهای برق دار خراسان شمالی از سه درصد سال ۵۷ به ۹۹.۹ درصد تا پایان سال ۹۶ ارتقاء یافته است.
صبوری گفت: در سال ۵۷ ظرفیت نیروگاهی کمتر از ۶۰ مگاوات بوده و اکنون به یک هزار و ۱۶۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی رسیده است.
وی اضافه کرد: همچنین تاپایان سال گذشته ۱۱۶ هزار و ۹۲۳ دستگاه چراغ به منظور تامین روشنایی معابر نصب شده است.
صبوری با اشاره به برخی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: میزان تلفات شبکه توزیع برق از ۱۸ درصد به ۹.۲۶ درصد کاهش یافته، چاه های کشاورزی برق دار به ۶۴ درصد رسیده و شبکه های روکشدار شده نیز به ۷۵ درصد ارتقاء یافته و مدت زمان واگذاری انشعاب از شبکه موجود از ۲۰ روز به سه روز کاهش یافته است.
وی شمار مشترکین برق در خراسان شمالی را ۳۰۱ هزار عنوان کرد و افزود: شرکت برق استان تاکنون خدمات خوبی به مشترکین ادامه داده از این پس هم با برنامه ریزی های بیشتری سعی در ارائه بهترین خدمات به شهروندان دارد.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه