ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

معاون اجتماعی قوه قضائیه:

همچنان آمار آسیب‌های اجتماعی بالا است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با انتقاد از عدم هماهنگی نهادها برای انجام وظایف خود بیان کرد: با وجود انجام اقدامات زیاد از سوی نهادهای مختلف همچنان آمار آسیب اجتماعی بالاست که دلیلش وجود تشتت نهادی در جامعه و عدم تحقق وظایف به بهترین شکل از سوی هر نهاد است.

به نقل از  معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال‌احمر و این نهاد بر ظرفیت خوب خانه‌های هلال برای ‌افزایش نشاط و سلامت جامعه تاکید کرد و با تقدیر از جمعیت هلال‌احمر برای همکاری‌های مشترک در حوزه ارتقای سلامت جامعه گفت: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که آسیب های اجتماعی بسیاری در آن وجود دارد که اگر به موقع سراغ آن‌ها برویم قابل درمان است اما اگر زمان را از دست بدهیم این آسیب‌ها عمیق‌تر می‌شود، در واقع با کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌توان سرمایه اجتماعی را نیز افزایش داد.

وی با بیان اینکه تعالی و تحکیم خانواده به خودی خود آسیب های اجتماعی را کاهش می‌دهد، گفت: اگر به نهاد خانواده با موضوع تحکیم آن به درستی توجه شود به تبع آن آسیب های اجتماعی هم کاهش می یابد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با انتقاد از عدم هماهنگی نهادها برای انجام وظایف خود بیان کرد: با وجود انجام اقدامات زیاد از سوی نهادهای مختلف همچنان آمار آسیب اجتماعی بالاست که دلیلش وجود تشتت نهادی در جامعه و عدم تحقق وظایف به بهترین شکل از سوی هر نهاد است.

وی افزایش نشاط اجتماعی و امید به زندگی را منوط به ارتقای سلامت اجتماعی برای مردم دانست و افزود: اگر همه نهادها برابر مقررات و سیاست های ابلاغی عمل کنند نباید شاهد آسیب‌های اجتماعی و همچنین وقوع بحران در پی حوادث غیرمترقبه همچون سیل باشیم، بنابراین حوادث غیرمترقبه با فعالیت مدیریتی خوب می تواند کمترین خسارت را داشته باشد.

جهانگیر با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه و سرخط قرار دادن نهادها می تواند از وقوع بحران جلوگیری کند گفت: هدف از همکاری جمعیت هلال و معاونت پیشگیری و اجتماعی قوه قضائیه هم برنامه ریزی برای موضوعات مختلف بوده تا از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب درخصوص کاهش آسیب های اجتماعی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به نهادهای مختلف تاکید کرده‌اند تا نسبت به انجام فعالیت‌های فرابخشی و بین بخشی از آسیب‌های اجتماعی بکاهند.

وی با اشاره به ظرفیت خوب خانه‌های هلال برای ارتقای سلامت و نشاط جامعه اظهار کرد: خانه های هلال ظرفیت خوبی است برای شناسایی، پیگیری و نظارت آسیب‌های اجتماعی که می توان از آن به خوبی در بسیاری از زمینه‌ها از جمله «کودکان کار و زباله گرد به سبب ایجاد تهدیدات اجتماعی و بهداشتی، ساماندهی و حمایت اتباع بیگانه برای ارتقای سلامت جامعه و جلوگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی» بهره مند شد.

جهانگیر با اشاره به پیامدهای منفی کرونا در جامعه بیان کرد: موضوع کرونا علاوه بر ایجاد آسیب های اقتصادی، آسیب های اجتماعی و روانی در خانواده ها به وجود آورده که همچنان این آسیب‌ها و پیامدهای آن رو به افزایش است؛ افزایش میزان نزاع و درگیری میان افراد و همچنین افزایش اختلافات خانوادگی بیانگر این موضوع است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان این‌که برای کاهش استرس و نگرانی‌های مردم از آینده باید برنامه‌ریزی کرد گفت: وضعیت روحی و روانی خانواده های داغ‌دیده از کرونا باید مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم با راهکارهای مناسب و همکاری این دو نهاد به کمک این خانواده ها برویم و بسیاری از آلام آنها را کاهش دهیم.

جهانگیر در پایان با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت مجمع خیرین در کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: موضوع انقلاب نشان داد ما هرجا با مردم همراه شدیم به موفقیت رسیدیم، بنابراین استفاده از نقش مردم همانطور که انقلاب را به پیروزی رساند در سایر حوزه ها هم نقش تعیین کننده خواهند داشت، در همین راستا هم بهره‌مندی از مجمع خیرین برای کاهش بلایا و آسیب‌های آن به نوعی ظرفیت خوبی است که باید به درستی تبیین و مورد استفاده قرار گیرد.

تبلیغ

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه
تبلیغ تبلیغ پرتال استانداری خراسان شمالی
بالای صفحه