ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

با شخصیت این باشگاه بزرگ بازی نکنید

حرف آخر مدیر ورزشی استقلال درباره مجیدی

مهدی پاشازاده مدافع سابق استقلال، دیروز اولین روز کاری خود را با عنوان مدیر ورزشی باشگاه در استقلال پشت سر گذاشت.

ساعتی بعد از شکست آبی‌ها مقابل الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پاشازاده وارد سیستم اداره کننده پیچیده باشگاهی خواهد شد که سالها در آنجا کاپیتان و ستاره بوده است. او با تجربه‌ای طولانی در امر مربیگری، حالا در یک نقش تازه قرار است امور فوتبال باشگاه استقلال را کنترل کند.

با توجه به شرایط خاص استقلال و شکست اخیر این تیم در مسابقات آسیایی و بحرانی که به صورت طبیعی در این باشگاه رخنه کرده، پاشازاده از موضع دیگری این موضوع را تحلیل می‌کند.

*بار اولمان نیست که شکست خورده‌ایم
پاشازاده: صبح دیروز وقتی که از خواب بیدار شدم تیترهای زیادی را در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها درباره شکست استقلال شنیدم. به هر حال با توجه به اینکه فصل نقل و انتقالات هم تمام شده و بحث خبر هم کمی فروکش کرده، طبیعی است که به این موضوع بیش از حد پرداخته بشود. در حالیکه ما می‌توانستیم برنده این مسابقه هم باشیم و البته حتی با تدارک و شرایط بهتر باز هم می‌توانستیم به الهلال ببازیم.
فراموش نکنید که بازی استقلال و الهلال یک بازی نزدیک و بین دو قطب فوتبال آسیا در منطقه غرب است و ممکن است نتایج مختلفی در آن رقم بخورد و لزوماً هم ربطی به شرایط آن روز تیم‌ها ندارد. کما اینکه ما می‌توانستیم با ضربه سری که سیاوش یزدانی زد از حریف پیش بیفتیم. اگر آنها برای حمله از هم باز می‌شدند، آنگاه می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم. بنابراین اولین چیزی که دوست دارم در این زمینه بگویم این است که این شکست را به اندازه خودش تحلیل کنیم و نه بیشتر.

* شرایطمان آنقدرها هم بد نبود
پاشازاده: دیروز از باشگاه اطلاعاتی درباره اردوی تیم و شرایط آن گرفتم و به نظرم ما بت شرایط نسبتاً خوبی وارد مسابقه با الهلال شدیم. البته اینکه می گویم شرایط خوب، منظورم بعد تدارکاتی ماجراست والا به صورت کلی هیچ کدام از باشگاه ایرانی در شرایط فعلی اوضاع خوبی ندارند و عدم تطابق تقویم ما با تقویم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شرایط کار را برای همه تیم‌ها سخت کرده است. و شاید اگر مسابقات لیگ ما کمی زودتر آغاز می‌شد یا برنامه ریزی کشور ما مانند کشور عربستان طوری بود که لیگ قهرمانان آسیا بعد از شروع مسابقات باشگاهی باشد، حتماً با فرم دیگری در این بازی شرکت می‌کردیم.
با این حال چیزی که می‌خواهم بگویم این است که این مقایسه شدن‌های مدام خیلی درست نیست و البته استقلال نیز به نسبت کلیت فوتبال ایران تدارک بدی برای این مسابقه نداشته، اردوی 8 روزه‌ای در دبی برگزار شده، پول بازیکنان در روز بازی پرداخت شده و آقای گابریله پین هم به تیم اضافه شده و مبلغی از پیش پرداختش را گرفته که اینها هم باید در مسائل مربوط به استقلال لحاظ بشود.

* فاصله ما با تیم‌های عربستانی همیشه همینقدر است
پاشازاده: از وقتی که من به خاطر دارم، هر وقت که ما با یک تیم عربی بازی می‌کنیم بحث‌هایی مثل ثروتمند بودن آنها و فاصله ما از نظر مالی در رسانه‌ها جلوه می‌کند. به نظر من شرایط بازی هم همینطور بود و ما مدام این را از زبان گزارشگر می‌شنیدیم که مثلاً قیمت بازیکنان الهلال اینقدر است و بازیکنان ما آنقدر است و حرفهایی از این دست. به هر حال، ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم از نظر مالی با فوتبال عربستان رقابت کنیم ولی این هم هست که ما نیروی انسانی بهتری داریم.
درست است که آنها خریدهای گران قیمتی می‌کنند و یک بازیکنشان 15 میلیون یورو قیمت دارد ولی ما هم بازیکنانی داریم که به هر حال در 90 دقیقه شاید بتوانند نفس ستاره‌های هر تیمی از جمله الهلال را بگیرند. این موضوع البته در این بازی اتفاق نیفتاد اما ممکن است در یک زمان دیگر رخ بدهد. بنابراین به جای تحقیر کردن شرایط خودمان، باید استراتژی ما هم به سمتی باشد که بتوانیم در بازی‌های آینده شرایط بهتری برای تیم خودمان ایجاد کنیم.
البته شاید بعدها هم دوباره ما از نظر مالی در مضیقه باشیم و تیم الهلال شرایط بهتری داشته باشد که این خیلی قابل پیش بینی نیست. اما دفعه قبل که الهلال را برده بودیم هم وضعیت هر دو تیم از نظر مالی فاصله زیادی با هم داشت. پس بنابراین نگاه ما به این مسابقه نباید با کوچک کردن خودمان همراه بشود.

* حمایت، حمایت و حمایت
پاشازاده: ما باشگاهی داریم که در سالهای گذشته، شرایط خوبی را تجربه نکرد. در این موضوع با هم تعارف نداریم. من خودم به عنوان یک استقلالی کمتر به یاد می‌آورم که در این سالها در یک دوره زمانی مشخص شرایط باشگاه در آرامش باشد و به هر صورت به خاطر نارضایتی‌های مختلف، باشگاه همیشه در شرایط بی ثباتی قرار داشته و این موضوع به کار ما لطمه زده است. اگر در تلویزیون درباره این موضوع صحبت می‌کنند که شکست ما از الهلال از چند ماه پیش کلید خورده، باید این را هم بگوییم که مگر ما در چه شرایط با ثباتی باشگاه را اداره می‌کنیم که بتوانیم درباره آینده تصمیمات درست بگیریم؟ به نظر من و چیزی که می‌بینم، باید همه کمک کنند که باشگاه در یک ثبات نسبی قرار بگیرد و از کادرفنی هم حمایت بشود تا آنها کارشان را انجام بدهند. با توجه به اینکه آقای پین هم به کادرفنی اضافه شده و استقلال جوان‌های خوبی دارد و در این دیدار هم امیدوارکننده بازی کرد.

 

* باشگاه و هوادار، دو ستاره اصلی استقلال
استقلال یک باشگاه مردم نهاد است و هوادار همیشه در آن در تصمیم گیری‌ها نقش اصلی را ایفا کرده است. به نظر من هوادار ما باید خیلی باهوش به کمک باشگاه بیاید و ما سعی کنیم با یک پیش فصل خوب برای رقابت‌های لیگ در نهایت قدرت وارد عمل شویم، اگر نقطه ضعفی هم داریم، آن را ترمیم کنیم و این اتفاق نمی‌افتد مگر آنکه باشگاه در آرامش کار خود را پیش ببرد. به نظر من، نگاهمان هم باید معطوف به خودمان بشود و سعی کنیم خودمان را قوی‌تر کنیم تا هیچ کارشکنی یا اتفاقی به ما اثر نکند و ان شالله همه باید متحد باشیم و این کار را پیش ببریم. من از پیشکسوتان عزیز هم رسماً دعوت می‌کنم تا به باشگاه بیایند و هر نظری دارند، آنجا مطرح کنند تا ان شالله در شرایط بهتری قرار بگیریم.

* با شخصیت باشگاه بازی کردند
پاشازاده: دیشب از اتفاقاتی که بعد از بازی رخ داد خوشم نیامد و احساس کردم که خودآگاه یا ناخودآگاه یا افراد درگیر احساس شده و در آن با شخصیت استقلال بازی می‌کنند. استقلال در تاریخش دهها و شاید صدها بازیکن شاخص داشته که آمده‌اند و رفته‌اند ولی نام باشگاه و تاریخ پرافتخار باشگاه هرگز تحت تأثیر رفتن یا آمدن کسی قرار نگرفته است. اینکه بیاییم موضوع را به حضور یا عدم حضور یکی دو بازیکن تقلیل بدهیم، کار کاملاً اشتباهی است و ان شالله ساختار باشگاه استقلال به سمتی برود که بحث‌های اینچنینی بعد از بازی‌های آن مطرح نباشد. به نظر من در فوتبال ما این اثبات شده که ساختار تیمی کاملاً بالاتر از بودن یا نبودن چند بازیکن عمل می‌کند و هواداران استقلال هم باید نگاهشان معطوف به این باشد که ما در درجه اول یک باشگاه یک پارچه و محکم بسازیم که فراتر از هر اسمی باشد. مثلاً آقای اسماعیلی بازیکن خیلی خوبی است ولی دیدیم بازیکنی که در پست ایشان بازی کرد، چه نمایش خوبی رفت یا اینکه آقای قایدی رفته حتماً جوانان جدیدی پیدا می‌شوند و استقلال با درخشش آنها پیش خواهد رفت و با توجه به استعدادهایی که داریم، نباید نگران این رفت و آمدها باشیم.

 

* آینده فرهاد مجیدی
پاشازاده: درباره آینده فرهاد مجیدی من تصمیم گیر نیستم و هیئت مدیره در این زمینه مسئول است و من نظر خودم را گفته‌ام که همان حمایت است.  ان شالله در بازگشت تیم از امارات هم با کادرفنی جلسه‌ای خواهیم داشت و کمک می‌کنیم که تیم در شرایط بهتری قرار بگیرد. بلافاصله دنبال مقصر و تنبیه این شکست نگردیم و کمی هم به باشگاه و آینده آن فکر کنیم. به نظر من ما نباید سرمایه‌هایمان را بسوزانیم ولی در استقلال اینطور شده که مدام اسم‌ها تغییر می‌کنند ولی شرایط باشگاه عوض نمی‌شود. من فکر می‌کنم همه باید به هم کمک کنیم و شرایط باشگاه را بهتر کنیم و اگر کسی هم در این شرایط حاضر به کار نیست، باید اعلام کند.
ضمناً در صحبتی که با آقای مددی داشتم قرار بر این شده که فعلاً کسی از باشگاه درباره مسائل مختلف صحبت نکند و بنده خودم پاسخگوی مباحث مطرح شده خواهم بود. یکی از انتقاداتی که خودم به باشگاه داشته‌ام، موضوع عدم شفافیت بود که این مسئله باید حل شود و به نظر من همه چیز باید با هوادار استقلال در میان گذاشته شود. مسائل مالی و هر چیزی که منافع هواداری را در بر می‌گیرد، باید با طرفداران استقلال در میان گذاشته شود تا همه تخمین دقیقی از شرایط باشگاه هم داشته باشند و نباید با لاپوشانی کردن مشکلات، به آنها دامن زد و در عین حال نباید اجازه داد افرادی که دلسوز باشگاه نیستند، در مورد استقلال اظهار نظر کنند.

تبلیغ

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه
تبلیغ تبلیغ پرتال استانداری خراسان شمالی
بالای صفحه