ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

کاهش میزان توزیع گوشت مرغ در بازار

رئیس اتحادیه مرغداران خراسان شمالی گفت: در حال حاضر میزان توزیع گوشت مرغ در بازار این استان نصف شده است.

 

 

قاسم زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه بازار خراسان شمالی با مشکل کمبود گوشت مرغ مواجه شده است، اظهار کرد: در روزهای عادی در شهر بجنورد ۲۰ و در استان ۴۰ تن گوشت مرغ روزانه توزیع می شد که هم اکنون این میزان به نصف رسیده است.

وی توضیح داد: طی آذر و دی ماه سال گذشته میزان تولید گوشت مرغ افزایش یافت و در آن زمان مرغداران متضرر شدند و همین امر سبب شد تا مرغدار تمایل زیادی به انجام جوجه ریزی در واحد تولیدی خود نداشته باشد و از سوی دیگر قیمت بالای جوجه نیز سبب شده تا در حال حاضر در بازار با این کمبود مواجه شویم.

به گفته وی در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در بازار با قیمت ۷۳ هزار تومان به فروش می رسد.

قاسم زاده با بیان اینکه در صورت کمبود گوشت مرغ در خراسان شمالی، استان گوشت مورد نیاز خود را به ترتیب از استان گلستان و خراسان رضوی تامین می کند، گفت: ۲۰ درصد از گوشت تولیدی در استان گلستان به مصرف مردم خود آن استان می رسد و ۸۰ درصد نیز به خارج استان توزیع می شود.

وی افزود: این در حالی است که استان گلستان اعلام کرده که مرغ مورد نیاز استان ما باید در گلستان کشتار و گوشت ارسال شود و از سوی دیگر سختگیری آنچنانی برای قیمت فروش مرغ در خارج از آن استان وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: این امر سبب شده تا امروز از استان گلستان گوشت مرغ با قیمت ۷۱ هزار تومان تحویل واحد صنفی خراسان شمالی شود و از سوی دیگر مسئولان خراسان شمالی نیز اعلام کرده اند که این گوشت نباید با قیمت بیشتر از ۷۳ هزار تومان به فروش برسد در نتیجه واحد صنفی نتوانسته ۱۰ درصد سود طبیعی خود را اعمال کند.

وی بیان کرد: این صحبت نیز شده بود که گوشتی که از استان گلستان وارد خراسان شمالی می شود به صورت قطعه بندی به فروش برسد تا واحد مرغ فروشی بتواند آن را با قیمت بالاتر از ۷۳ هزار تومان به فروش برساند که به ۱۰ درصد سود طبیعی خود برسد اما متاسفانه با این موضوع امروز موافقت نشد.

رئیس اتحادیه مرغداران خراسان شمالی در ارتباط با توزیع مرغ منجمد نیز بیان کرد: مرغ منجمد نیز در استان توزیع می شود اما با میزان خیلی کم که میزان توزیع آن روزانه حدود ۴ تن است.

وی قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در بازار را ۴۳ هزار تومان اعلام کرد.

تبلیغ

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه
تبلیغ تبلیغ پرتال استانداری خراسان شمالی
بالای صفحه