ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

لایحه نظام جامع رسانه‌ای در حال بررسی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لایحه نظام جامع رسانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی برای تدوین است.

محمدمهدی اسماعیلی صبح جمعه در نشست با اصحاب رسانه استان همدان با بیان اینکه در استانی با قدمت و سابقه فرهنگی، تاریخی همچون همدان رسانه‌ها به بلوغ و پختگی رسیده‌اند، مطرح کرد: در فصل تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ قرار گرفته‌ایم و شعار دولت خدمتگزار این است که ریل توسعه کشور را در بخش‌های مختلف جابجا کند.

وی ادامه داد: ما با مشکلاتی در کشور روبه‌رو هستیم که دولت به دنبال رفع آن است و در این مسیر، در آینده نزدیک سند تحول حکمرانی در جمهوری اسلامی رونمایی خواهد کرد که سند بسیار مهمی به شمار می‌رود و بر اساس آن، تمام برنامه‌ها و اقدامات در برنامه هفتم توسعه به اسناد بالادستی تبدیل خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم از شیوه‌های به‌روز، عقلانی، علمی و منطقی برای رفع مشکلات استفاده خواهد شد، گفت: فرهنگ مقدم بر تمام حوزه‌هاست و تلاش ما این است که فرهنگ را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم و گام‌های بلندی را در این مسیر برداریم.

اسماعیلی با بیان اینکه دولت سیزدهم از افراد توانمند همدانی در رأس امور برخوردار است، تصریح کرد: در سفر ریاست‌جمهوری به استان همدان تا پایان سال، مصوبات خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه، مسائل قابل حل که نیاز به همت مضاعف دارد، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور جدی پیگیری خواهد شد، به وضعیت مسکن اهالی رسانه اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۴ هزار مسکن در تفاهم‌نامه با وزارت مسکن و شهرسازی به اهالی رسانه اختصاص یافته است.

تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌ای در کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لایحه نظام جامع رسانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی برای تدوین است.

اسماعیلی در خصوص وضعیت لایحه نظام جامع رسانه‌ای مطرح کرد: لایحه نظام جامع رسانه‌ای در حال بررسی است و در نهایت سندی قوی در این زمینه تدوین خواهد شد.

وی با تصریح بر اینکه رسانه‌های نوین نیز در این سند مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: جلساتی در مدت اخیر با نخبگان رسانه‌ای برگزار شده است و هم اکنون نیز دبیرخانه اصلاح نظام فرهنگی و رسانه‌ای کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌های عملیاتی با بخش‌های مختلف هستیم.

اسماعیلی با بیان اینکه دغدغه اصحاب رسانه در شهرستان‌ها از مواردی است که در تهران به گوش ما نمی‌رسد، خاطرنشان کرد: آگاهی از این دغدغه‌ها به ما در تصمیم‌گیری‌ها و مصوبات کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگ در بودجه‌های دولتی حوزه ضعیفی بوده اما در حال حاضر، تلاش ما این است که تبصره‌های جدیدی را برای پیشنهاد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ آماده کنیم که امیدواریم در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

در ادامه این نشست، اختتامیه جشنواره چاپ و نشر برگزار و اولین موزه صنعت چاپ استان همدان افتتاح شد.

تبلیغ

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه
تبلیغ تبلیغ پرتال استانداری خراسان شمالی
بالای صفحه