ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

شناسایی عامل دستکاری نظرسنجی جام جم

رئیس پلیس فتا ناجا از شناسایی عامل دستکاری نظرسنجی جام جم خبر داد و گفت: متهم یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزار و سامانه کدهای دستوری USSD در شرکت پیمانکار و مجری انجام نظرسنجی بوده است.

به گزارش پلیس، سردار وحید مجید در این رابطه اظهارداشت: به دنبال گزارش رسمی و شکایت واحد حقوقی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و یکی از مدیران و تهیه کنندگان تلویزیونی مبنی بر دستکاری و تغییر غیرمجاز آراء یکی از برنامه‌های شرکت کننده در پنجمین جشنواره مردمی جام جم و نظرسنجی مردمی آن که بازتاب‌های گسترده در فضای رسانه‌ای کشور و شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت، کاراگاهان پلیس فتا وارد عمل شدند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، پلیس سایبری کشور ضمن ارائه گزارش به مقام قضائی و تشکیل پرونده، بلافاصله هماهنگی لازم را با دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای ناحیه 31 تهران انجام داد و اقدامات قانونی و بررسی‌های فنی-تخصصی به منظور کشف پرونده را آغاز کرد.

رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد: پس از انجام بررسی‌های میدانی و پی‌جوئی قانونی مسئله، با حضور کارشناسان فنی و تیم‌های مستندسازی ادله دیجیتال پلیس فتا در اپراتور تلفن همراه و شرکت ارائه‌دهنده خدمات USSD و همچنین شرکت مجری و توسعه‌دهنده نرم‌افزار مربوطه که پیمانکار، مجری فنی و متولی فرآیند سیستمی نظرسنجی مزبور بودند، سامانه‌های اطلاعاتی، سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موردبررسی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: درنهایت، ادله دیجیتال تکمیل کننده تحقیقات جمع آوری شد و پس از تحلیل در آزمایشگاه‌های ادله دیجیتال پلیس فتا، عامل دستکاری آراء با تلاش فنی کارآگاهان این پلیس شناسایی و نتیجه پی‌جوئی‌ها به همراه گزارش اقدامات برای سیر مراحل قانونی بعدی به مقام قضایی تحویل داده شد.

سردار مجید خاطرنشان کرد: برابر شواهد دیجیتال استخراج و بررسی‌شده، متهم یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزار و سامانه کدهای دستوری USSD در شرکت پیمانکار و مجری انجام نظرسنجی بوده است.

وی ادامه داد: این فرد با سوءاستفاده از کدهای برنامه و سورس کد پروژه‌های در اختیار، مستقل از فرآیند اصلی ثبت رأی، به‌صورت اتوماتیک و انبوه، اقدام به تولید و اجرای دستورات USSD بر روی سرور سامانه نظرسنجی در شرکت مجری آن کرده که موجب تغییر درروند ثبت رأی به نفع یکی از نامزدهای جشنواره مذکور شده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کلیه اقدامات و مستندات لازم مستقلاً بر مبنای بررسی‌های مستدل فنی و با اشرافیت تخصصی افسران پلیس فتا انجام شده و به علاوه گزارش تهیه شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اخیراً به این پلیس ارائه شده است که تطابق آن به استحکام مستندات قانونی کمک خواهد کرد.

سردار مجید از همکاری مقام قضائی و دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای تهران قدردانی و خاطرنشان کرد: اقدامات لازم به منظور حفظ نظرات واقعی مردمی و حذف نظرات کاذب درج شده در سامانه به‌صورت کامل به‌عمل‌آمده است و هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
بالای صفحه