ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

آمادگی خراسان شمالی برای صادرات اقلام بهداشتی

اترک: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی از آمادگی این استان برای صادرات اقلام بهداشتی به سه کشور خبر داد.

به گزارش اترک، سعید پور آبادی در ویدئو کنفرانسی که با روسای انجمن صنعتگران و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی برگزار شد، گفت: امروزه شیوع ویروس کرونا در بیشتر کشورها باعث شده اعزام و پذیرش هیات های تجاری برای مراودات تجاری بین کشورها صورت نگیرد که اتاق بازرگانی استان با ابتکار عمل آمادگی خود را برای برگزاری نشست های تجاری و جلسه های دوجانبه به صورت مجازی با بازرگانان این کشورها اعلام می کند. 
وی از آمادگی خراسان شمالی برای صادرات اقلام بهداشتی از جمله ماسک و محلول های ضدعفونی مازاد مصرف استان به کشورهای ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبرداد و گفت: این استان در پیشگیری از ویروس کرونا در تولید محصولات و اقلام بهداشتی جزو استان های پیشتاز در سطح کشور شناخته شده که توانسته در مدتی کوتاه اقدام به راه اندازی کارخانه های تولید الکل، محلول و ماسک  کند. 
پورآبادی اظهار داشت: برای سهولت در برقراری ارتباطات و مبادلات تجاری و اطمینان بخشی انجام معاملات، اتاق بازرگانی خراسان شمالی آمادگی راه اندازی دفاتر توسعه تجارت خارجی در کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی دارد. 
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی در این ویدئو کنفرانس به پتانسیل ها و توانمندی های بالقوه  استان  خراسان شمالی برای تولید محصولات مشترک و محصولات تولیدی آن کشورها برای حضور در بازارهای آسیای شرقی و میانه اشاره کرد که با استقبال روسای انجمن ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی مواجه شد. 
وی افزود: همچنین هر سه کشور آمادگی خود را برای سفر به استان خراسان شمالی در دوران پساکرونا برای گسترش روابط و مبادلات تجاری  اعلام کرده و تاکید داشتند که این استان منطقه ای بکر و با پتانسیل های فراوان در حوزه تجارت، صنایع و معادن برای مبادلات تجاری است. 
در این ویدئو کنفرانس هر سه  کشور آمادگی تامین کالاها و ماشین آلات مورد نیاز ایران در مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا که باعث شده واردات به ایران به سختی انجام شود اعلام کردند. 
همچنین در این جلسه روسای انجمن موسیاد آفریقای جنوبی و ترکیه با توجه به سفری که سال های گذشته به این استان داشتند، اظهار داشتند: خراسان شمالی استانی توانمند در حوزه بازرگانی و معدن است که قابلیت مبادلات تجاری بالایی دارد.
پور آبادی گفت: ویدئو کنفرانسی با مسوولان اقتصادی بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی کشورهای اوکراین، سوریه و بوسنی هرزگوین در روزهای آینده برگزار خواهد شود.
استان خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است که سالانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ تا ۱.۵ میلیون تن انواع محصولات از مزارع و باغ های استان برداشت می شود.
صنایع تبدیلی و غذایی زیر پوشش سازمان جهاد کشاورزی ۴۷۰ هزار تن از انواع محصولات تولیدی استان را فراوری می کنند اما با احتساب دیگر صنایع که زیر پوشش سایر سازمان ها هستند این رقم به ۷۲۰ هزار تن می رسد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه پرتال استانداری خراسان شمالی
بالای صفحه