ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اترک» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.

خبرهای روز

ایجاد 2 موزه مشارکتی در بجنورد

اترک: معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از ایجاد دو موزه مشارکتی با شهرداری بجنورد در این شهر خبر داد.

به گزارش اترک، علی مستوفیان در نشست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با شهرداری بجنورد پیرامون همکاری‌های مشترک به منظور توسعه فرهنگی شهر، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی برای ایجاد و راه اندازی موزه‌های مشارکتی و خصوصی در خراسان شمالی، موزه مفاخر در محل پارک توریستی بش قارداش و موزه تاریخ شهر بجنورد با مشارکت شهرداری ایجاد خواهد شد.

وی اظهار کرد: مذاکراتی با شهرداری بجنورد انجام و با ایجاد موزه تاریخ شهر در مکان ساختمان قدیمی این شهرداری که قدمتی حدود 100 ساله دارد موافقت شده است.

مستوفیان گفت: این موزه بیانگر و نمودار فرهنگ و تاریخ شهر بجنورد خواهد بود و جمع‌آوری، محافظت و به نمایش گذاشتن اسناد در موزه به جذب گردشگر کمک و نیز اطلاعات بازدیدکنندگان از تاریخ شهر را افزایش می‌دهد.

 

*اعلام آمادگی شهرداری برای ایجاد موزه‌های مشارکتی در بجنورد

شهردار بجنورد هم در این نشست با تأکید بر توسعه فرهنگی شهر و رویدادهایی که سبب جذب گردشگر می‌شود، نقش موزه‌ها را در تحقق این امر، تأثیرگذار دانست و نسبت به برنامه‌ریزی و ایجاد موزه‌های مشارکتی با میراث فرهنگی، اعلام آمادگی کرد.

روح‌الله براتیان اظهار کرد: امروزه موزه‌ها از مهم‌ترین عناصر شهری و کانون تبادلات فرهنگی به شمار می‌روند که محل مناسبی برای عرضه داشته‌های تاریخی، ادبی و فرهنگی هر منطقه است.

وی یکی از مأموریت‌های اصلی شهرداری را توجه به توسعه فرهنگی و ایجاد زمینه برای برگزاری رویدادهای فرهنگی-اجتماعی برشمرد و افزود: ایجاد موزه و چنین فضاهایی از ابزارهای مورد نیاز برای جذب گردشگر است.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه پرتال استانداری خراسان شمالی اگهی اگهی
بالای صفحه